fbpx
Skip to content Skip to footer

PROGRAM PARTNERSKI: Architekci | Developerzy | Brukarze

PROGRAM PARTNERSKI: Architekci | Developerzy | Brukarze

Chemia do kostki brukowej

Renovator Natural

Przeznaczony jest do impregnacji wyrobów betonowych takich jak płyty tarasowe, kostki brukowe oraz płyty i kamienie ścienne wykonane z keramzytobetonu i gipsu. Jest to impregnat oparty na mieszaninie małocząsteczkowych substancji aktywnych o połączonym działaniu wzmacniającym i hydrofobizującym powierzchnię. Wykazuje bardzo dobrą zdolność penetracji i zapewnia wysokowydajną impregnację ochronną płyt kamieni przed wodą oraz innymi zabrudzeniami użytkowymi, ułatwia czyszczenie nawierzchni, ogranicza porastanie i korozję biologiczną.
Odporny na promieniowanie ultrafioletowe i działanie czynników atmosferycznych. Po aplikacji substancja czynna odkłada się na ściankach kapilar jednocześnie wzmacniając powierzchnię impregnowanych podłoży mineralnych. Renovator NATURAL nie zmienia wyglądu powierzchni, nie tworzy powłoki, pozostawia powierzchnię matową bez widocznego wzmocnienia kolorów. Szczególnie polecany do zabezpieczania wyrobów  produkowanych w technologii wet-cast. Czas schnięcia 6-8 godzin.

DO ZASTOSOWANIA WEWNĘTRZNEGO I ZEWNĘTRZNEGO.

Zużycie: 0,12-0,15 L / m2
Pojemność: 1 L / 5 L

Renovator Renox

Wodorozcieńczalny impregnat do kostki brukowej. Skoncentrowany, wodorozcieńczalny impregnat bardzo wysokiej jakości i trwałości z filtrem UV, służący do impregnacji wszelkiego rodzaju kostek i płyt brukowych różnych producentów. Utrwala kolorystykę, wzmacnia powierzchnię, jednocześnie nie tworząc dodatkowej powłoki. Zabezpiecza przed wchłanianiem trudnych do czyszczenia zabrudzeń, w tym olejowych, ułatwia utrzymanie czystości poprzez łatwe zmywanie.
Sposób użycia: Powierzchnia przeznaczona do impregnacji powinna być sucha, czysta i nie zatłuszczona. Impregnacji należy dokonać po wszystkich pracach związanych z obróbką impregnowanego materiału. Na przygotowaną powierzchnię nanieść równomiernie odpowiednią ilość impregnatu za pomocą wałka z krótki włosiem, pędzla lub natryskowo. Preparat gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania. Zaleca się jednorazową aplikację impregnatu lub dwukrotne nakładanie, metodą „mokre–na-mokre”. Następujące po sobie warstwy należy nakładać w krótkich odstępach czasu. Następna warstwę nakłada się wtedy, gdy impregnat wsiąkł, a powierzchnia jest jeszcze wilgotna. Nie tworzyć kałuż. Opakowaniem każdorazowo przed użyciem wstrząsnąć lub dobrze wymieszać. Przy pierwszym impregnowaniu zaleca się przeprowadzić próbę na niewidocznym miejscu w celu ocenienia chłonności materiału oraz uzyskanego efektu. Nie stosować impregnatu na powierzchnie niechłonne. Aby uzyskać matową, bezpowłokową jednorodną i trwałą nawierzchnię bruku nie zaleca się powtórnej impregnacji. Czas schnięcia uzależniony od warunków atmosferycznych. Temperatura stosowania +5°C do +30°C. UWAGA: preparat gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania.

Zużycie: 0,15-0,2 L / m2 w zależności od rodzaju i chłonności podłoża.
Pojemność: 1 L / 5 L

Renovator Florex

Produkt o działaniu grzybo- i glonobójczym, stosowany w celu konserwacji i ochrony wyrobów kamieniarskich, konstrukcji murowanych lub materiałów budowlanych innych niż drewno, np. kostka brukowa, płyty tarasowe, powierzchnie murów, elewacje budynków, w tym systemy ociepleń, tynki, beton, wapienie, kamienie. Preparat niszczy zanieczyszczenia i naloty roślinne z powierzchni kostek oraz fug.
Sposób użycia: Nie należy produktu rozcieńczać przed użyciem. Silnie zanieczyszczoną mikroorganizmami powierzchnię należy umyć mocnym strumieniem wody by usunąć luźno związane zanieczyszczenia. Po wyschnięciu, nanieść nierozcieńczony produkt obficie na zanieczyszczoną mikroorganizmami powierzchnię aż do całkowitego jej zwilżenia, np. za pomocą szczotki, pędzla, wałka, lub gąbki i pozostawić na co najmniej 6 – 12 godzin. Następnie pozostałe resztki zanieczyszczeń usuwa się gruntownie metodą mechaniczną (np. przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem). W razie potrzeby po całkowitym wyschnięciu powierzchni zaleca się powtórne zastosowanie środka. Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. W przypadku nieodpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu należy stosować właściwe osłony dróg oddechowych (maski).

Zużycie: 0,15 L / m2
Pojemność: 5 L

Renovator Lamino

Skoncentrowany, rozpuszczalnikowy impregnat najwyższej jakości do powierzchni brukowych. Intensyfikuje kolor, wzmacnia powierzchnię tworząc dodatkową powłokę odporną na ścieranie, nadaje powierzchni delikatny połysk. Dodatkowo zabezpiecza przed wchłanianiem trudnych do usunięcia zabrudzeń. Może być użyty do powierzchni Perlon LAMINO® w formie zaprawek pokrywających uszkodzenia punktowe lub do powierzchniowego pokrycia w przypadku rozległych uszkodzeń.

Sposób użycia:
Powierzchnia przeznaczona do impregnacji powinna być sucha, czysta i nie zatłuszczona. Impregnacji należy dokonać po wszystkich pracach związanych z obróbką impregnowanego materiału. Na przygotowaną powierzchnię nanieść równomiernie odpowiednią ilość impregnatu za pomocą wałka lub pędzla. Zaleca się jednorazową aplikację impregnatu. Nie tworzyć kałuż. Opakowaniem każdorazowo przed użyciem wstrząsnąć lub dobrze wymieszać. Przy pierwszym impregnowaniu zaleca się przeprowadzić próbę na niewidocznym miejscu w celu ocenienia chłonności materiału oraz uzyskanego efektu. Nie stosować impregnatu na powierzchnie niechłonne. Aby uzyskać matową, bezpowłokową jednorodną i trwałą nawierzchnię bruku nie zaleca się powtórnej impregnacji. Całkowity czas utwardzenia impregnatu to 7 dni. Czas schnięcia uzależniony od warunków atmosferycznych. Temperatura stosowania +18°C do +30°C. UWAGA: preparat gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania.

Zużycie: 0,15-0,20 L / m2
Pojemność: 1 L / 5 L

Renovator Opal

Preparat do utrzymania czystości kostki brukowej i płyt tarasowych. Posiada właściwości czyszczące, odświeża i przywraca naturalny kolor oraz strukturę mytej powierzchni. Do zastosowania przy myciu nawierzchni na parkingach, na podjazdach, chodnikach, ścieżkach i tarasach.

Sposób użycia: Powierzchnię czyszczoną wstępnie spłukać wodą. Preparat nanieść bez rozcieńczenia na fragment czyszczonej powierzchni przy pomocy pistoletu rozpylającego, opryskiwacza ogrodniczego, konewką lub pędzlem. Nawierzchnię szorować przy użyciu szczotki ze sztywnym włosiem do usunięcia plam i zanieczyszczeń. W razie konieczności czynność powtórzyć. Największą skuteczność działania otrzymujemy przy słonecznej i ciepłej pogodzie. Powierzchnię spłukać wodą. Temperatura stosowania +5°C do +30°C.

Zużycie: 0,1 L / m2
Pojemność: 5 L

Renovator Pur

Renovator Pur to preparat do usuwania wykwitów wapiennych z wyrobów betonowych takich jak kostka brukowa, płyty tarasowe i inne. Czyści szybko i skutecznie przywracając naturalną strukturę i kolor powierzchni.
Sposób użycia: Przed zastosowaniem preparatu należy polać ciepłą wodą powierzchnię przeznaczoną do czyszczenia. Płyn najlepiej nanosić opryskiwaczem na zabrudzoną powierzchnię i odczekać ok. 5-10 minut, a następnie wyczyścić szczotką. Czyszczoną powierzchnię należy obficie spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia.
W przypadku mocnego i intensywnego zabrudzenia zabieg powtórzyć. Przed przystąpieniem do prac należy przeprowadzić testy sprawdzające działanie preparatu na podłoże. Temperatura stosowania +5°C do +25°C. Unikać czyszczenia na nagrzanych podłożach.

Zużycie: 0,1 L / m2
Pojemność: 1 L / 5 L

Renovator Color Max

Emulsja do koloryzacji powierzchni brukowych. RENOVATOR COLOR MAX to wysokiej jakości emulsja do koloryzującej impregnacji podłoży mineralnych, przeznaczona do kostki brukowej, ogrodzeń betonowych, płyt chodnikowych oraz prefabrykatów betonowych. Nie zaleca się stosować do powierzchni nienasiąkliwych i szkliwionych.

Sposób użycia: Powierzchnia przeznaczona do impregnacji powinna być sucha, czysta, odpylona i nie zatłuszczona. Impregnacji należy dokonać po wszystkich pracach związanych z obróbką impregnowanego materiału. Na przygotowaną powierzchnię nanieść równomiernie odpowiednią ilość impregnatu za pomocą pędzla lub wałka. Preparat gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania. W przypadku powierzchni chłonnych czynność powtórzyć. Drugą warstę nakładać po 24h na suche podłoże. Nie tworzyć kałuż i zacieków. Po zagruntowaniu unikać osiadania kurzu oraz zapylenia. Do koloryzacji należy stosować impregnat z jednej partii lub wymieszać ze sobą wszystkie opakowania w celu uzyskania jednolitego koloru. Opakowaniem każdorazowo przed użyciem wstrząsnąć i dobrze wymieszać. Przy pierwszym impregnowaniu zaleca się przeprowadzić próbę na niewidocznym miejscu w celu ocenienia chłonności materiału oraz uzyskanego efektu. Nie stosować impregnatu na powierzchnie niechłonne. Całkowity czas utwardzania impregnatu to 24 godziny. Czas schnięcia uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Temperatura stosowania od +5°C do +25°C.
UWAGA: preparat gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania.


Zużycie: 1 litr na 5-8 m2 w zależności od struktury powierzchni i nasiąkliwości podłoża.

SIEDZIBA GŁÓWNA

ŁÓDŹ, ul. Brzezińska 44
tel. 578 015 999
tel. 519 608 793
Nawigacja Google Maps

FILIA ZGIERZ

ZGIERZ, ul. Łódzka 107A
tel. 42 716 22 49
tel. 519 608 882
Nawigacja Google Maps

FILIA SKIERNIEWICE

SKIERNIEWICE, ul. Czerwona 18
tel. 884 106 616
Nawigacja Google Maps

  
SIEDZIBA GŁÓWNA

ŁÓDŹ, ul. Brzezińska 44
tel. 578 015 999
tel. 519 608 793
Nawigacja Google Maps

FILIA ZGIERZ

ZGIERZ, ul. Łódzka 107A
tel. 42 716 22 49
tel. 519 608 882
Nawigacja Google Maps

FILIA SKIERNIEWICE

SKIERNIEWICE, ul. Czerwona 18
tel. 884 106 616
Nawigacja Google Maps