Betonowe ściany oporowe L i T - BrukWorld

Betonowe ściany oporowe L i T

Naszym dostawcą produktów z tego segmentu jest niemiecka firma działająca na polskim rynku od 2007 roku. Nowoczesna placówka produkcyjna pracująca w najnowszych technologiach przemysłowych i wysoce wykwalifikowany personel zapewniają nam to, że możemy Państwu zaoferować produkty spełniające najwyższe wymagania
rynku. Jakoś produktów firmy nie zawodzi, o czym przekonaliśmy się już niejednokrotnie podczas kontroli wewnętrznych i zewnętrznych realizowanych przez nas inwestycji.

Ściany oporowe typu L – zbrojone

Produkowane seryjnie w bardzo wielu wymiarach od wysokości 55 do 405 cm i długościach zabudowy 49 oraz 99 cm. Można wykonać elementy w każdej innej wysokości oraz szerokości (w zakresie od 49 do 99 cm) dla danego obiektu. Ściany oporowe pokryją zapotrzebowanie na każdą klasę obciążenia, np. 5 kN/m2, 16,7 kN/m2, 33,3 kN/m2 lub inną klasę na indywidualne zlecenie Klienta.

Ściany oporowe typu L – bez zbrojenia

Elementy bez zbrojenia  produkowane są w wysokościach od 22 do 100 cm włącznie z narożnikami, są lżejszą alternatywą dla ścianek oporowych. Ze względu na niewielką masę, nadają się one szczególnie do prywatnego kształtowania ogrodów i ścieżek. Górne podłużne krawędzie są fazowane, pozostałe niefazowane, ostre, powierzchnia jest obustronnie szorstka, porowata. Są one przeznaczone tylko do lekkiego zasypu. Dopuszczalne jest maksymalnie poziome wypełnienie bez nachylenia terenu lub ruchu kołowego.

Elementy ścian oporowych są produkowane zgodnie z normą europejską EN 15258 oraz krajowym odpowiednikiem PNEN 15258.

NAROŻNIKI

Są uzupełnieniem oferty z grupy ścianek oporowych i spełniają różne funkcje. Narożniki zewnętrzne i narożniki wewnętrzne o wysokości od 55 do 405 cm oferowane są w produkcji seryjnej dla kątów 90° lub 135°. Wszystkie narożniki produkujemy seryjnie jako narożniki dwuczęściowe o długości zabudowy 99/99 cm. Narożniki zewnętrzne 90° o wysokości od 55 do 155 cm są dostępne również w wariancie jednoczęściowym o długości zabudowy 49/49 cm.

Elementy typu T

Ścianki oporowe typu »T« stosuje się przy różnych rodzajach zabudowy. Często używa się ich jako przegród na placach składowania materiałów sypkich. Tutaj  prócz siły nacisku należy zwrócić uwagę na właściwości chemiczne składowanego materiału. Długość stopy uzależniona jest od wysokości, wytrzymałości oraz obciążenia elementu. W elementach typu T tylko jedna ze stron jest wykonana z betonu licowego. Przeciwna strona jest ręcznie zacierana, a krawędzie są fazowane. W elementach tych wbudowane są głowice kulowe.

Klocki oporowe

Klocki oporowe są szybkim i elastycznym rozwiązaniem do przechowywania materiałów sypkich.
Zalety klocków do ustawiania zasieków:
» łatwy montaż
» łatwy demontaż
» idealny produkt do mobilnych składów materiałów zasypowych
» niezwiązany z gruntem
» przez ciężar własny gwarantuje odpowiednią stabilność zasypową

Bloki schodowe

Bloki schodowe produkujemy seryjnie w różnych wymiarach. Poza tym możemy dostarczyć bloki w wymiarach niestandardowych.

Donice betonowe i elementy do budowania donic dużych rozmiarów